co nowego na terenie gminy ?

Ogólne forum dotyczące Krasnosielca...

Re: co nowego na terenie gminy ?

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 22 lis 2013, o 14:28

czy może ktoś wie kiedy będą zbierane opony ?
dudusia

Nieprzeczytany postprzez Bielawski » 26 lis 2013, o 09:32

Dzisiaj i jutro - tj. 26 i 27 listopada na targowicy w Krasnosielcu Nowym.
Bielawski

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 4 gru 2013, o 11:45

chciałam ostrzec mieszkańców Krasnosielca przed złodziejami.Okradają garaże.Wiedzą, który pies jest agresywny i je usypiają.Tak uśpili 2 psy w Nowym Sielcu.Jednego mieszkańca okradli z 2 pił motorowych i innych co mają jakoś wartość rzeczy.Teraz draństwo przeniosło się na Wolę.
dudusia

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 12 maja 2015, o 17:34

super będziemy mieli ulice w Krasnosielcu, a chodniki...szkoda gadać.Dwie ciężarówki na skrzyżowaniu przy kościele naprawdę będą miały problem się wyminąć.Gratuluję pomysłu i współczuję mieszkańcom Nowego Sielca bo teraz większość ciężarówek będzie jeździć przez ich wieś.Krasnosielc będzie teraz słynął z większych chodników niż ulic. :lol:
dudusia

Nieprzeczytany postprzez lombat » 12 maja 2015, o 21:50

Narzekamy na to że wreszcie jest remont?

Dla klasy Z lub G minimalny promień dla skrętu wynosi 8 m. Po przebudowie promień ten będzie wynosił 16 m na skrzyżowaniu przy ul. Wolności i 11 m oraz 12 m na skrzyżowaniu z drogą do Pienic. A zatem ciężarówki się zmieszczą.

Nie wiem z czego miałby wynikać nagły wzrost ruchu ciężarowego przez Nowy Sielc, jeżeli z tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu nawierzchni to chyba nie będzie tragedii, nie powinno to trwać dłużej niż miesiąc. Aczkolwiek nawierzchnia tam zastosowana nie jest przystosowana do długotrwałego obciążenia takim ruchem, więc jeżeli rzeczysiście pojawi się ten problem można postawić ograniczenie do 3,5t (ew. z dopiskiem nie dotyczy mieszkańców).

Poszerzenie chodnika kosztem jedni wynika zaś z kilku czynników:
1. Szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna być mniejsza niż 2,0 m, a w wypadku przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
2. Jezdnia była za szeroka, zastosowane 7 m w zupełności wystarczy- rzecz dotyczy odcinka od strony mostu.
3. Natomiast w sprawie odcinka przy kościele, patrząc na projekt, wydaje mi się że projektant chciał zastosować stałą szerokość jezdni na całym odcinku od mostu do skrzyżowania.

Warszawa już dojrzała do poszerzania chodników kosztem jezdni w śródmieściu. Dzięki temu przestrzeń publiczna staje się bardziej przyjazna dla pieszych, zwiększa się też bezpieczeństwo ruchu drogowego. A ruch samochodowy z reguły niewiele na tym traci.

Natomiast to co mnie boli to że chodnik nie sięgnie nawet do przepustu, a w mojej opinii powinien być zrobiony do zjazdu na Wypędzichę.

Mam też nadzieję że kostka z rozbiórki "starych" chodników jest własnością gminy i jako taka mogłaby zostać wbudowana w ulicę Wolności (wschodnia strona), bo stan tego chodnika od dawna woła o litość.

Źródła:
http://www.drogi.com/akty_prawne/du43_430.shtml
http://bip.zdp.powiat-makowski.pl/public/?id=143715
lombat

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 18 maja 2015, o 17:07

według teorii się zgadza gorzej z praktyką. Dziś jechał autobus ul.Mostową w kierunku ul.Wolności z naprzeciwka jechała ciężarówka i musiała zaczekać by autobus mógł przejechać....to praktyka. No cóż mądrzejsi ode mnie to wymyślili.
dudusia

Nieprzeczytany postprzez lombat » 8 lip 2015, o 18:34

MZDW ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Mostowej i skrzyżowania z ul. Nadrzeczną oraz odcinek do mostu. Skrzyżowanie to ma być przebudowane na rondo. Termin składania ofert 16.07.2015, Termin wykonania 15.11.2015.

http://www.mzdw.pl/przetargi.php?pid=1107

Jest to pierwszy etap przebudowy, drugim etapem jest odcinek od mostu w stronę Łaz - na całym odcinku zaprojektowano chodnik.

Najciekawszy jest plan sytuacyjny, albowiem widać na nim oba etapy (najlepiej widać po pobraniu):

https://drive.google.com/file/d/0B3JiTI7_vrL9QkxPMl83SlpNOEU/view?usp=sharing

W ramach drugiego etapu skrzyżowanie z drogą na Chorzele również ma być przebudowane na rondo. W oryginalny sposób zaprojektowano skrzyżowanie z drogą na Raki - dojeżdżając do Krasnosielca od strony Przytuł będzie trzeba skręcić w prawo i zawrócić na rondzie.

Do końca roku doczekamy się zatem drugiego ronda w Krasnosielcu, a za parę lat, po realizacji drugiego etapu będziemy mieli trzy ronda.

Bieżący sezon jest rekordowy pod względem inwestycji drogowych na terenie gminy. Zrealizowane lub w trakcie realizacji są (w nawiasie inwestor):
- tysiąclatka + plac kościelny + nadrzeczna (powiat) [zakończone]
- DW 544 na odcinku Niesułowo- Ruzieck (województwo) [zakończone]
- przebudowa ulic w Krasnosielcu (gmina) [w realizacji]
- ulica Mostowa i rondo na skrzyżowaniu z Nadrzeczną (województwo) [przetarg]

Sumaryczny koszt powyższych inwestycji będzie wynosił w przybliżeniu 5 mln zł.
lombat

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 13 mar 2016, o 19:29

ja chciałam pogratulować głupoty paniom z Koła Gospodyń z Sielca Nowego,że tak łatwo dały się wyrolować pani przewodniczącej z własnej remizy.Natomiast pani przewodniczącej gratuluję sprytu w jaki się pozbyła członkiń,które jej przeszkadzały.Zdawało by się,że panie z Sielca są rezolutne i wykształcone, a tak łatwo dały się podejść.W sumie to z 35 pań zostało aż 5, ale Koło którego praktycznie nie ma działa wciąż.Były ostatki,dzień Kobiet o których panie z Kola nie widziały.A tak się ładnie zaczęło a tak się głupio skończy/..moje kondolencje dla pań z Sielca i co z tego , że ujęły się honorem i się z Koła wypisały jak w papierach wszystkie nadal są członkiniami
dudusia

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 29 lip 2016, o 21:33

jak to jest możliwe że pani przewodnicząca Koła Gospodyń w Nowym Sielcu organizuje pod szyldem Koła imprezy o których żadna z pań nic nie wie i dlaczego ta pani nie rozliczyła się jeszcze z działalności Koła z sylwestra, z Dnia Ojca i Matki które organizowała pod patronatem Koła? Co z tą panią jest nie tak ?Czy ta pani nie ma honoru,żeby sama odejść ,jak ona może spokojnie ludziom spojrzeć w oczy ? Tak naprawdę to Koło nie istnieje od Nowego Roku ale do pani K. nie dociera,że nikt nie chce z nią współpracować. Wygląda na to,że Koło ma jedno osobową obsadę o przepraszam,jest jeszcze pani Cz.czyli 2 osobowe.Dziwię się paniom z Sielca że nie wezmą jak to mówi mój sąsiad panią przewodniczącą za fszaż i nie spuszczą ze schodów żeby nie robiła wstydu na całą parafię.
dudusia

Nieprzeczytany postprzez dudusia » 2 sie 2016, o 16:12

pani przewodnicząca Kółka w Sielcu robi wielką karierę nawet telewizja ma do niej przyjechać, to nawet świetnie się składa, żeby panie mogły opowiedzieć jakie to numery ona z nimi robi. Cała Polska będzie miała ubaw jak jedna osoba może wyrolować 33 kobiety.Podam przykład bo może nie wszyscy wiedzą.Otóż Koło miało organizować Sylwestra w Krasnosielcu.Powiedzmy, że było 160 osób albo i więcej.Bilet kosztował260zł.od pary. Ciasta piekły panie z Koła.Nad ranem zabrakło jedzenia.Pani przewodnicząca obwiniła swoje przyjaciółki które rzekomo odpowiadały za jedzenie .Panie stały na zmywaku i do jedzenia się nie wtrącały.Pani na koniec zapłaciła wszystkim co pracowali i piekli ciasto- kasę i cały dochód wzięła sobie ogłaszając po 3miesiącach ,że Sylwestra to ona organizowała sama.Koło nie dostało nawet złotówki.To samo zrobiła teraz z Dniem Matki i Ojca. Organizowała pod szyldem Koła a kasę brała dla siebie.
dudusia

Poprzednia strona

Powrót do Nasz Krasnosielc