,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Miejsce na wszystkie stare tematy...
Iwona
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:31

,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: Iwona » 27 sty 2008, 12:28

Po raz kolejny trudno się powstrzymać od skomentowania jednej z decyzji podjętej przez naszą szanowną Radę Gminy. Otóż jeden z Radnych z uporem ,,maniaka" próbuje nas uszczęśliwić budową chodnika przy drodze z Drążdżewa do Wólki Drążdżewskiej. Dla niezorientowanych: droga ok. 1200m, wąska, biegnie przez groblę, po której obu stronach są stawy, przestrzeń luźno zabudowana(w większości pola, a tylko 8 zabudowań). Pytam więc, po co nam ten chodnik? Mieszkam przy tej drodze i stwierdzam, że w znacznej większości użytkownikami tego odcinka są poruszający się samochodami i rowerami. Jadąc tą drogą(zwłaszcza na grobli) jest bardzo niebezpiecznie - mijając się z samochodami ciężarowymi i pragami z drzewem trzeba zjeżdżać na pobocze. Kiedy powstanie chodnik droga nadal będzie wąska i nie będzie gdzie ,,uciekać",a gdzie mają sie podziać rowerzyści? Każdy kto jeździ tą drogą wie, że droga ta powinna być poszerzona, z barierkami na grobli i ze ,,ścieżką rowerową"(przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszych dzieci, które w okresie cieplejszych miesięcy do szkoły dojeżdżają rowerami). Więc, pytam ponownie, po co nam ten chodnik? Jeszcze aspekt ekonomiczny, czy naszą Gminę stać na tak ,,chybioną inwestycję"? ,, Garb dla pokolenia" - kto będzie dbał o ten chodnik? Nie tak dawno temu czytałem na forum wypowiedź, że społeczeństwo powinno wspierać, rozmawiać z Radnymi, podpowiadać im, ale jak to zrobić, kiedy o podjętych decyzjach dowiadujemy się po fakcie bez żadnego dialogu. Niektórzy Radni zapomnieli, że dany im ,,mandat" służy do współpracy i reprezentowania okolicznej społeczności, a nie do jej ,,zawłaszczania". Nasuwa się pytanie - o co tu chodzi? - (pieniądze?). Jeżeli to nie dla dobra nas, to może ktoś przy okazji inwestycji publicznej próbuje ,,ubić" interes? W tym roku chodnik, a w przyszłym oświetlenie??? Jak państwo myślicie?

Z poważaniem, Bogdan.

DjNegative
Posty: 304
Rejestracja: 29 paź 2007, 10:12
Kontakt:

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: DjNegative » 27 sty 2008, 23:52

Szczera prawda. Dobrze znam ta droge. Po prostu bedzie ten chodnik przeszkadzal i nie jest tam potrzebny. Lepiej poprawic ulice.

Awatar użytkownika
Łubudubu
Posty: 17
Rejestracja: 03 lis 2007, 13:08

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: Łubudubu » 28 sty 2008, 20:16

Pani Iwono albo Bogdanie (w każdym razie drogi czytelniku :).
W sprawie drogi można napisać petycję i zebrać podpisy. Istnieje możliwość, że nie zostanie rozpatrzona, lecz myślę, że dobrze było by spróbować i to zanim zaczną się jakiekolwiek prace drogowe. Nie wiem nawet, która to droga, ale jeśli jest to tak rzeczywisty problem to myślę, że może się udać.

Awatar użytkownika
plus
Posty: 381
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:02

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: plus » 29 sty 2008, 02:23

Temat nie jest prosty, ale pada w wątkach powyżej wiele celnych spostrzeżeń:
1. Brak jest rzeczywistego, życzliwego dialogu pomiędzy większością radnych gminnych a wyborcami.
2. Nie mamy zwyczaju wogóle otwarcie rozmawiać, a jeśli już to jest to seria wyrzutów i żali.
3. Inwestycja ta chyba nie jest najkorzystniejszą jeśli weźmie sie pod uwagę stosunek kosztów do zysków społecznych.
4. Panie Tomku warto ją jeszcze raz przemyśleć. Determinacja to dobra cecha - ślepy upór nie.
5. Zdecydowanie bardziej przydałby się remont chodnika od krzyżówek do szkoły i wzdłuż gęstej zabudowy w samym Drążdżewie.
6. Warto też podjąć jakieś kroki aby isniejący już chodnik był lepiej utrzymany, chwasty, krzaki, nierówności. Zastanówmy się nad tym wspólnie.
7. Pewnie że by się przydał nowy od Wólki, ale pod warunkiem że będzie porządnie zrobiony. Jeśli szerokość asfaltu ma wyć większa to pobocza na chodnik zostanie jeszcze mniej. W rejonie stawów skarpa bez znaczącego poszerzenia i utwardzenia poprostu się obsunie. Mozna to zrobic oczywiście porządnie, ale czy znajdziemy na to pieniądze ?
8. Nie zacietrzewiajmy się na siebie, rozmawiajmy i szukajmy rozsądnego kompromisu.
PS. Dzięki Bogdanie za odwagę i umiar.

Awatar użytkownika
Łubudubu
Posty: 17
Rejestracja: 03 lis 2007, 13:08

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: Łubudubu » 29 sty 2008, 15:47

co do 7 numeru myślę, że można to rozwiązać w sposób mniej kosztowny chociaż być może bardziej uciążliwy dla samych kierowców, a mianowicie tak jak rozwiązano to w Przasnyszu na ulicy Mostowej.

stefan
Posty: 132
Rejestracja: 27 sty 2008, 11:21

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: stefan » 01 lut 2008, 10:53

Znam rownież tą drogę i natężenie ruchu zarówno samochodowego jak i pieszego. Moim zdaniem dla uratowania jednego zycia czy zdrowia ludzkiego należy robić wszystko co najlepsze i najrozsądniejsze. Dla pieszych niech będzie chodnik dla rowerzystów ścieżka rowerowa połączona z chodnikiem /wystarczy postawić takie oznakoawnie/ i w ten sposób mamy zabezpieczony ruch rowerowo /pieszy, dla samochodów dodatkowo wystąpić o ograniczenie szybkości na tym terenie do 40 km/h. Chcę przypomnieć, że droga z Drążdzewa od Bud jest dziwnie kosztowna jak żadna inna na terenie nawet powiatu, w ubiegłym roku z gminnego budżetu dofinansowano budowany 2 km odcinem kwotą 400 tys. złotych, w tym roku również zaplanowano dofinansowanie, lecz władcy z powiatu chcą dofinansowanie przeznaczyć na wybudowanie ronda o parametrach jak w Nowej Wsi, wtedy dopiero by było wesoło jakby większe samochody ciężarowe wjeżdzały na ogrodzenia a konstrukcja takiego ronda powoduje przewracanie się samochodów. O problemach z rondem porozmawiejcie z mieszkańcami Nowej Wsi, bądź zobaczcie jak taka lipa wugląda w Kranosielcu czy Płoniawach. Moim zdaniem koncepcja wybudowania chodnika również z przeznaczeniem dla rowerzystów co przy tym natężeniu ruchu rowerowo-pieszego jest możliwa i słuszna. Dbanie o wasze chodniki w Drążdżewie powinno być waszą powinnością i dumą, u was chodnikami od starej szkoły w stronę krzyżówk ganiane są krowy, krzaki i trawę powinien każdy usunąć na wysokości swojej posesji, a nie czekać aż zrobi to ktoś za was, starsi ludzie pamiętają, że w Karolewie też kiedyś był chodnik dla pieszych i gdzie on jest terez. Reasumując koncepcja budowy chodnika w połączeniu ze ścieżką rowerową jest uzasadniona.

dana
Posty: 48
Rejestracja: 05 lut 2008, 10:19

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: dana » 05 lut 2008, 23:41

Trzeba przyznać, że uwagę wjeżdżających do Drążdżewa od strony Baranowa przyciągają widoki pięknych stawów. Podobnie pozytywne wrażenie wywierają na przyjezdnych i miejscowych spacerowiczach. Godną zatem uwagi jest - w ramach promocji wsi - propozycja wybudowania chodnika, zarówno ze względów estetycznych jak i bezpieczeństwa użytkowników, zwłaszcza pieszych. Ale ...tu zaczynają się przysłowiowe schody, czyli zmagania (nie zawsze na konstruktywne argumenty) zwolenników i przeciwników kontrowersyjnej inwestycji. Dorzucam i ja swoje obywatelskie trzy grosze: 1) Dlaczego chodnik miałby biec aż od Wólki Drążdżewskiej, a nie tylko wzdłuż grobli (odcinek trasy od Wólki do grobli niczym nie przebija pozostałych trzech tras wjazdowych, więc czemu go wyróżniać); 2) Szerokość jezdni straci na rzecz chodnika, albo ten będzie zbyt wąski, stąd obopólny pożytek niewielki; 3) Krawężniki uniemożliwią kierowcom tzw. "ucieczkę" w prawo w trudnych sytuacjach (nie każdą sytuację na drodze da się przewidzieć, i uregulować przepisami); 5) i kolejne punkty też by się znalazły, lecz nie o krytykę i jątrzenie chodzi , a o kompromis. I taki właśnie kompromis wszystkim zainteresowanym i decydentom proponuję: poszerzyć na grobli nawierzchnię asfaltową i linią ciągłą oddzielić jezdnię od pobocza oraz - koniecznie - zamontować barierki ochronne od strony skarpy. Takie rozwiązania świetnie funkcjonują wzdłuż nawet bardzo ruchliwych tras. Milczeniem pomijam natomist aspekty czysto finansowe owego przedsięwzięcia (jako że fundusze zawsze można rozdysponować inaczej, a i tak ciągle na coś zabraknie). Pozdrawiam
PS - zapraszam do rzeczowej dyskusji jako jedynej i sprawdzonej formy komunikacji interpersonalnej.

Sław333
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2008, 20:35

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: Sław333 » 08 lut 2008, 21:20

Jezeli chodzi o chodnik to uważam, że nie ma on racji bytu. Rozsądnym rozwiązaniem, byłaby ściezka rowerowa, a najlepiejgdyby była dociagnięta aż do Karolewa.
Co rano dzieciaczki jadą tą drogą do szkoły. To właśnie o nich należałoby pomyśleć. Co do ograniczenia prędkosci jestem za, tylko nasi panowie policjanci powinni częściej odwiedzać tę okolicę.

Awatar użytkownika
plus
Posty: 381
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:02

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: plus » 17 lut 2008, 23:55

Kilka informacji w tym temacie znajdą państwo w:
"Publikacje elektroniczne" "Ośrodek Zdrowia w Drążdżewie" druga odpowiedż /są zdjęcia oraz kilka faktów/.

dana
Posty: 48
Rejestracja: 05 lut 2008, 10:19

Re: ,,Szczęście" się uśmiecha do Drążdżewa

Nieprzeczytany post autor: dana » 18 lut 2008, 01:17

Podtrzymuję swoją opinię w sprawie chodnika na grobli wyrażoną na niniejszym forum 5 bm. Tym razem głos rozczarowania zabieram po lekturze artykułu plusa (z 17 bm.) dot. remontu Ośrodka Zdrowia w Drążdżewie, gdzie pewien fragment odnosił się do tegoż nieszczęsnego trotuaru. Fragment ów ukazał niezdrowy rozdźwięk wśród naszych "drążdżewskich" panów radnych zaprezentowany podczas głosowania na sesji Rady Gminy. Cztery głosy jednomyślne to jest atut, ale po rozbiciu na 1:3 czy 3:1 komu i czemu mają służyć? Chyba jedynie oponentom. Proponuję mieć to na uwadze podczas kolejnych głosowań.

ODPOWIEDZ