o ewolucji

Miejsce na wszystkie stare tematy...

o ewolucji

Nieprzeczytany postprzez plus » 12 sty 2008, o 22:57

Publikuje doć kontrowersyjny moim zdaniem tekst, nadesłany przez Pana Andrzeja Fijałkowskiego.
Ciekawe z którymi zamieszczonymi tu poglądami czytelnik się zgodzi a z którymi nie?
plus

Re: o ewolucji

Nieprzeczytany postprzez dana » 9 lut 2008, o 01:33

plus napisał(a):Publikuje doć kontrowersyjny moim zdaniem tekst, nadesłany przez Pana Andrzeja Fijałkowskiego.
Ciekawe z którymi zamieszczonymi tu poglądami czytelnik się zgodzi a z którymi nie?

Pozwalam sobie w całości przytoczyć pytanie plusa, by już na wstępie zaznaczyć, że do tego typu rewelacji mam z reguły stosunek sceptyczny. A chociażby dlatego, iż autor - podważając (poniekąd słusznie) teorię Darwina - zawierza bezkrytycznie innym opracowaniom (czy na pewno wiarygodnym?). Zaś powoływanie się na konkretne wyliczenia na podstawie danych z Biblii jest błędne z uwagi na symbolikę liczb tam zawartych, np. 77 nie wyraża konkretnej wartości lecz oznacza wielość, mnogość itd. (Mt 18,21-35). Zresztą, po lekturze różnych artykułów dotyczących samego Darwina, mam wątpliwości, czy do końca wierzył w "swoją teorię ewolucji"? Pytanie czysto retoryczne, to prawda, lecz postawione nie bezpodstawnie. Poza tym muszę dodać, że odnośnie owej teorii mam własną teorię: granicy ludzkich możliwości poznawczych - wyznaczonych przez Stwórcę - przekroczyć nie sposób; Na nic więc "mędrca szkiełko i oko". Co polecam wnikliwej uwadze wszystkim "poszukującym" i zdezorientowanym...
dana

Powrót do Archiwum